Hakkımızda

Lectopus, 1 Ocak 2020 yılında Antalya’da kurulmuş “Kitap İnceleme Platformu” olarak faaliyet gösteren bir yapılanmadır. 

Platforma bağlı yazar ağı ile kitap incelemeleri ve yazar hayatları paylaşarak dijital ortama kaliteli içerik üretmeyi hedefleyen bir ailedir.  

İçerik üretmenin yanı sıra platformu gören ve kitap hediyesi yapmak isteyenlerin buluşma adresidir. Kitap hediyesi yaparak ihtiyaç sahiplerine okuduğunuz kitapları sizler için ulaştırmayı görev edinmektedir. 

Tamamen gönüllülük esası ile yapılan bu çalışmalar sonucunda 2020 yılının son aylarında bu platforma ilgi duyan 10 yazar ve 2 iş geliştirmeci ile toplam 12 kişilik bir ekiple çalışmalarımız devam etmektedir. 

Vizyonumuz

Tamemen kitap okumayı seven insanlarla gönüllülük esası üzerine çalışmalarımızı kar amacı gütmeden sürdürmekteyiz. Çeşitli etkinlik ve formatlarla insanlara kitap okumayı sevdirmek ve doğru kitaplar aldırmaktır. 

Misyonumuz

İnsanların kitapları almadan önce danıştıkları, kitapların incelemesini okuyarak kitap almaya karar verecekleri bir platform olmak ve bu doğrultuda dijital anlamda en büyük kütüphane olmak en büyük misyonlarımızdandır.

Ekibimiz

Metehan Anaç

Kurucu & Yazar

Mezun olduktan sonra iş hayatına çeşitli projelerle atılmıştır. Lectopus: Kitap İnceleme Platformu’da bunlardan biridir.

beste Begül Anaç

Yazar

Antalya Güzeloluk Anadolu Lisesi’nde eğitimine devam etmektedir. Lectopus’un ilk yazarıdır.

VEysi Sonkaya

Yazar

Makine Mühendisi olduktan sonra çeşitli girişimlerini sürdüren Sonkaya, Lectopus platformunun bir parçası olmuştur. 

Özlem Korkmaz

Yazar

Süleyman Demirel Üniversitesi Makine Mühendisliği Yüksek Lisans programında eğitimine devam etmektedir. 

Sevgi Güler

Yazar

1995 yılında Eskişehir’de dünyaya geldi. Liseyi Eskişehir Kılıçoğlu Anadolu Lisesinde okuduktan sonra Sakarya Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2019 yılında Batman’da görevine başladı. Her bir kitabın farklı bir dünya olduğuna inanıp, öğrencilerine de bu fikri aşılamak için elinden geleni yapıyor. En büyük hedefi ise geleceğe umutla bakan bireyler yetiştirmektir.

"Tremania"

Yazar

Edebiyata, kitaplara ve yazılan her satıra ilgisi olan Tremania, 5 yaşından beri kitaplarla geçen hayatı boyunca okumaktan hiç sıkılmadı. Okuduğu her kitabın özünden bir parçayı kendinde saklamayı bildi. Halen doktora eğitimine devam eden yazarımız, meraklı okuyucularını içtenlikle selamlamaktadır.

Kamila Safarova

Yazar

Antalya Güzeloluk Anadolu Lisesi’nde eğitimine devam etmektedir. 

İdil Gökçe Karakaya

Yazar

2000 senesinde Tekirdağ’da doğan yazarımız ,ilk ve ortaokul eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır.2018 senesinde Sakıp Sabancı Anadolu Lisesinden mezun olmuş ve eğitim hayatına bir Endüstri Mühendisi olma yolunda devam etmektedir. Sanat’a büyük ilgi ve merak duyan yazarımız, fotoğraf çekmeyi , piyano çalmayı ve kitap okumayı çok sevmektedir.

Elif Sude Karakaya

Yazar

2004 senesinde KKTC’de doğan yazarımız , ilk ve ortaokul eğitimlerini İstanbul’da tamamlamış olup , lise eğitimine Antalya Levent Aydın Anadolu Lisesinde devam etmektedir. Edebiyat , şiir ve müzikle iç içe olan yazarımız aynı zamanda bir çellist olma yönünde ilerlemektedir.

Gamze Anaç

Yazar

Akdeniz Üniversitesi Alman Dili Edebiyatı mezunu Gamze Anaç, mezun olduktan sonra çeşitli kurumlarda öğretmenlik yapmıştır. Öğretmenlik yaptığı yıllarda öğrencilerine kitap okumayı aşılayan Anaç, bu platforma dahil olarak daha büyük kitleleri okumaya teşvik etmek istemektedir.