Joe Vitale

Joe Vitale, Kelimelerle İknanın Psikolojisi

Joe Vitale

Joe Vitale

Yazar Künyesi

İsim

Joe Vitale

Doğum Tarihi

29 Aralık 1953

Doğum Yeri

Ohio, ABD

Ölüm Tarihi

Ölüm
Yeri

Joe Vitale Kimdir?

Joe Vitale, 29 Aralık 1953 tarihinde ABD’nin Ohio eyalatinde dünyaya gelmiştir. Halen Austin, Teksas’ta yaşamına devam etmektedir. Niles McKinley Lisesi’nde eğitim gördükten sonra Kent Eyalet Ünivesitesi’ne gitmek için taşındı.

Yaptığı Çalışmalar

1984 yılında ilk kitabını çıkarttıktan sonra 1995’e kadar farklı kurumlara danışmanlık verdi. Profesyonel müşterileri arasında Kızıl Haç başta olmak üzere Children’s Memorial Hermann Hastanesi gibi büyük birçok işletme bulunmaktadır.

1985 yılından itibaren sayısız seminer veren Vitale, bu seminerlerin katılımcılarına sattığı notlarını önce e-kitap sonrasında normal kitap haline getirmiştir. Kelimelerle İknanın Psikolojisi kitabında da görüldüğü gibi kitapta yazdığı bilgileri 2004 yılında bir konferansta sunmuştur. Katılımcıların 5000 dolar ödediği bu konferansın daha genişletilmiş hali yıllar sonra bizim ellerimize geçti. Kitaplarında hipnotik yazıma önem vermiştir.  

Aynı derecede reklamcılık, pazarlama, ticaret ve dijital pazarlama üzerine de sayısız konferans verdi. Bu esnada binlerce işletmenin finansal durumunu iyileştiren bir pazarlama kursu düzenlemiş seminerlerine katılanların yaşam koşullarını değiştirmelerini sağlamıştır.

Yazarlık dışında birçok filmde görev aldı. Aynı zamanda söz yazarı, oyuncu ve şarkıcı olarak yaşamını devam ettiren Vitale’nin olarak 15’ten fazla müzik CD’si bulunmaktadır. Joe Vitale’nin başlıca çalışmalarına Youtube üzerinden ulaşmak mümkündür.

Şaşırtıcı Bilgiler

Çekim Yasası Sırrı (The Attractor Factor: 5 Easy Steps for Creating Wealth) kitabı “En Çok Satanlar” listesinde 4 gün boyunca J.K.Rowling’in Harry Potter ve Melez Prens kitabını geçmiştir. Birinci sıradaki yerini bir süre koruyan Vitale bu yüzden tarihe adını yazdırmıştır.

Hayatın Kayıp Kullanım Kılavuzu kitabı ile WalMart’ta en çok satan kitap unvanını kazandı.

Kendisi de evsizliğin ne kadar kötü bir durum olduğunu gördü ve bunu çözmeye yönelik faaliyet gösteren programlara adını ilk sıradan yazdırmıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nde evsizliğe son vermek için hem maddi hem de manevi olarak ülkesinde bulunan “Operation Yes” adı altında birçok faaliyete imza atmıştır.

Yazarın Bazı Eserleri

İlginizi Çekebilecek Yazar Hayatları