Bilimin Devleri Sigmund Freud

Bilimin Devleri Sigmund Freud

Bilimin Devleri Sigmund Freud

Kitap Künyesi

Yazar

Kathleen Krull

Yayınevi

Martı Genç

Kitabın Türü

Biyografi

Sayfa Sayısı

123

Bilimin Devleri Sigmund Freud Kitap İncelemesi

Bilimin Devleri Sigmund Freud kitabı, çocuk kitapları yazarı ve eski bir kitap editörü olan Kathleen Krull tarafından kaleme alınmıştır. “Giants of Science” adıyla seri halinde yayımlanan bu kitap 7 farklı “Bilimin Devi”ni bize anlatmaktadır. Bu seri içerisinde Leonardo da Vinci, Isaac Newton, Sigmund Freud, Marie Curie, Albert Einstein, Charles Darwin ve Benjamin Franklin yer almaktadır. Bilime farklı noktalardan el atan bu bilim insanları birçok şeyin gelişmesine katkı sağlamışlar ve birçok insanı düşünmeye teşvik ederek birer basamak görevi görmüşlerdir. Kimya, fizik, biyoloji, matematik, geometri, psikoloji veya tarih alanının herhangi bir aşamasında adlarını tekrar tekrar gördüğümüz bu insanların hikayesini “Bilimin Devleri Serisi”nde tek tek ele alacağız. Kitabın büyüsünü veya akışını bozmadan kitabın incelemesine, Sigmund Freud için yazılanlara ve Sigmund Freud’un tarihe, bilime, insanlığa olan etkisini ele alarak başlayalım.

Kitaba Dair

Kitap “Freud Üzerine” isimli bir önsözle başlıyor ve “Başlarken” isimli bölümle de bizi hemen içerisine çekiyor. Klasik önsözlerden farklı olarak hikayeleştirilmiş ve bizi diğer bölümlere hazırlayan bir içerik olduğu için kitabın içine hızlıca girebiliyoruz. Bu iki bölümü takiben on iki bölüm daha bulunuyor. Bölüm sayısı ne kadar fazla gözükse de kitabın tamamı 123 sayfadan ibarettir. Uzun lafın kısası kitap için sürükleyici, bilgilendirici, eğitici ve ilham verici biyografi kitabı diyebilirim. Son olarak 7’den 70’e herkesin okuyabileceği bir dille kaleme alınan bu kitabı okul çağındaki herkesin okumasını tavsiye ederim.

Aldığı Ödüller

  • Amerikan Kütüphane Derneği – Dikkate Değer Çocuk Kitapları Ödülü
  • CBC ve NSTA Dernekleri – Göze Çarpan Bilim Kitabı Ödülü
  • New York Halk Kütüphanesi – En İyi Gençlik Kitapları Ödülü
Çizgi

Kathleen Krull

Kathleen Krull, 29 Temmuz 1952 yılında Fort Leonard Wood, Missouri, ABD’de dünyaya gelmiştir. Kathleen Krull IIIinois Wilmette büyümüş, Wilmette’deki kız hazırlık okulu Regina Dominican Lisesi’nden mezun olmuştur. 

Yazarın Diğer Kitapları

İlginizi Çekebilecek Bazı Kitaplar

Metehan Anaç

Founder of Lectopus

Akdeniz Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun oldu. Anaçlar Tarım şirketi olarak Antalya başta olmak üzere tüm Türkiye’de tarımın çeşitli alanlarında bulunmaktadır. Aynı zamanda “Lectopus: Kitap İnceleme Platformu” kurucusudur.

veya.

Çünkü.

Çünkü.

Bundan Böyle

Nedeniyle

veya.

Bu Yüzden.

Çünkü.

veya.

Çünkü.

Çünkü.

Bundan Böyle

Nedeniyle

veya.

Bu Yüzden.

Çünkü.

veya.

Çünkü.

Çünkü.

Bundan Böyle

veya.

Çünkü.

Çünkü.

Bundan Böyle

Nedeniyle

veya.

Bu Yüzden.

Çünkü.

Nedeniyle

veya.

Bu Yüzden.

Çünkü.