Özgürlüğün Rengi Mavidir

Özgürlüğün Rengi Mavidir

Özgürlüğün Rengi Mavidir

Kitap Künyesi

Yazar

Cem Seymen

Yayınevi

Destek Yayınları

Kitabın Türü

Kişisel Gelişim

Sayfa Sayısı

327

Özgürlüğün Rengi Mavidir Kitap İncelemesi

Hayatı deneyimleyen, yaşadıklarından dersler çıkaran insanların yazdığı kitapları okumak bizleri ileriye götürür. Cem Seymen’in kaleme aldığı “Özgürlüğün Rengi Mavidir” kitabı, insanların göremediği gerçekleri görmesini sağlayan kitaplardan biridir.

Okumanızı şiddetle tavsiye ettiğim bu kitabı kesinlikle bir otobiyografi romanı olarak görmemelisiniz. Cem Seymen’i yıllardır takip eden biri olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki Cem Seymen, sesini duyurmaya çalışan, birilerine etki etmeye çabalayan biri olduğu için okuyucularının farkına varmasını istediği konuları yazmıştır. Bunu yaparken de televizyon programlarından gazetelere, sosyal medyadan konferanslara kadar her türlü platformda kullandığı sade, akıcı ve dostane üslubu bize eşlik ediyor.  Kitabı ile söz uçar yazı kalır diyor ve bizler için yakın tarihin filtresiz gerçeklerini anlatıyor.

Kitap, Cem Seymen’in ilkokul yıllarından günümüze kadar yaşadığı yılları kapsamaktadır. 35 40 yıllık bu süreçte Türkiye’nin yakın tarihini, ülkemizdeki politikayı, yapılan doğru ve yanlış hamleleri tüm gerçekliği ile okuyacaksınız. Okuduğunuz diğer bölümlerde öğrenecek, şaşıracak hatta okuduğunuz bazı durumlara sinirleneceksiniz. 

Seymen ile aynı ideallerde buluşmak, birlikte inanmak ve birlikte başarmak için mutlaka kitabı okumanızı tavsiye ederim.

Kitaba Dair

Kitapta bahsedilen çoğu konuya uzak olmamam ve bahsedilen konuların farkında olmam beni biraz sevindirdi fakat toplumumuzdaki bazı insanların, yaşları ne olursa olsun kitapta bahsedilen konulara uzak kaldıklarını görüyorum. İnsanların bilinçlenmesi ve belirli amaçlar uğruna çalışmaları gerekmektedir. Bilinçlenmek için okumak, farkında olan insanları dinlemek gerekir.

 

Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduğu yıllarda ülkeyi kalkındırmak için yaptığı çalışmaların farkına varıp hangi koşullarda başarılı olduğunu öğrenmemiz lazım. Bunlardan en çok beğendiğim ve kitapta geçen Atatürk Orman Çiftliği’nin kurulmasıdır. Kurulacak olan çiftliğin, bataklık olan ve çiftlik için gerekli kriterleri taşımayan bir alan üzerine kurulmasına tanıklık edenlere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk şu sözleri söylemiştir; ”Bunu eğer biz şimdi ıslah etmezsek kim gelip ıslah edecek?”  

 

Atatürk’ün söylemiş olduğu bu sözler belki de bir alan için söylenmiş gibi gözükebilir ama bu sözü söyleyen zihniyet aynı bu mantık ile diğer çalışmalarını da yapmıştır. “Biz yapmazsak kim yapacak?” sorusu her alanda söylenmesi gereken, gelişmemiz için herkesin kendine söylemesi gereken bir söz olduğunu düşünüyorum. 

Çizgi

Cem Seymen

Paulo Coelho, Brezilya’nın Rio de Janerio kentinde, 24 Ağustos 1947 tarihinde dünyaya geldi.
Birleşmiş Milletler Barış Elçisi ve Brezilya Edebiyat Akademisi Üyesi olan Coelho aynı zamanda sosyal ağlarda en çok takipçiye sahip yazardır.

İlginizi Çekebilecek Bazı Kitaplar

Metehan Anaç

Founder of Lectopus

Akdeniz Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun oldu. Anaçlar Tarım şirketi olarak Antalya başta olmak üzere tüm Türkiye’de tarımın çeşitli alanlarında bulunmaktadır. Aynı zamanda “Lectopus: Kitap İnceleme Platformu” kurucusudur.

veya.

Çünkü.

Çünkü.

Bundan Böyle

Nedeniyle

veya.

Bu Yüzden.

Çünkü.

veya.

Çünkü.

Çünkü.

Bundan Böyle

Nedeniyle

veya.

Bu Yüzden.

Çünkü.

veya.

Çünkü.

Çünkü.

Bundan Böyle

veya.

Çünkü.

Çünkü.

Bundan Böyle

Nedeniyle

veya.

Bu Yüzden.

Çünkü.

Nedeniyle

veya.

Bu Yüzden.

Çünkü.