Harry Potter Ve Lanetli Çocuk

Harry Potter Ve Lanetli Çocuk

Harry Potter Ve Lanetli Çocuk

Kitap Künyesi

Yazar

John Tiffany

Jack Thorne 

J.K. Rowling

Yayınevi

YKY

Kitabın Türü

Fantastik-Tiyatro

Sayfa Sayısı

345

Harry Potter Ve Lanetli Çocuk Kitap İncelemesi

Harry Potter ve Lanetli Çocuk, J.K. Rowling’in kaleme aldığı yedi Harry Potter kitabından bağımsız olarak ortaya çıkmıştır. Bu kitap, Jack Thorne’un, J. K. Rowling ve John Tiffany ile yazdığı iki bölümden oluşan sahne oyunudur. 30 Temmuz 2016 yılında sahnelenen bu oyunun senaryosu ise 31 Temmuz’da kitap haline getirilmiştir.

Cedric’in babası Amos Diggory, Sihir Bakanlığı’nda çalışan Harry’nin yanına gider. Bakanlıktaki zaman döndürücü ile geçmişe gidip Ateş Kadehi kitabında ölen oğlu Cedric Diggory’nin kurtarılmasını ister. Onun kurtarılmasının geleceğe zarar vermeyeceğine inanan Amos, Harry’den olumsuz yanıt alır. Harry’nin oğlu Albus Severus ve Draco Malfoy’un oğlu Scorpius bir zaman döndürücü ile geçmişe giderek bu olayı değiştirmeye çalışır. Albus Severus ve Scorpius’un bu maceralarını konu alan bu tiyatro oyunu, 19 yıl önce karşımıza çıkan birçok karakteri de bizlerle buluşturur.

Ölüm Yadigarları’nın yayımlanmasından 9 yıl sonra gelen bu kitap kimi okur tarafından çok beğenilse de diğer kesim tarafından gereksiz görülmektedir. Hal böyle olunca kendi tarafımı da bir nebze olsun belirtmek gerekir. Kitap her ne kadar Jack Thorne’un fikri olarak gözükse bile J.K. Rowling istemediği bir fikirde kesinlikle adının bulunmasını istemeyecektir fakat kitap her ne kadar da J.K. Rowling’in süzgecinden geçse bile bir okuyucu ve Harry Potter hayranı olarak bazı durumları kabul edemiyorum. Kısaca örnek vermek gerekirse Rowling’in yarattığı karakterler genel olarak daha derin oluyor. Bu kitaptaki karakterlerin ise yüzeysel oluşu okuyucuya bir takım hayal kırıklıkları getiriyor. Zaman Döndürücünün kullanılması sırasında yaşanan olaylar pek mantıklı gelmiyor.

Çağlar Boyu Quidditch

J.K. Rowling

Joanne Kathleen Rowling (J.K.Rowling) 31 Temmuz 1965 tarihinde İngiltere’de dünyaya geldi. Ailesi ile birkaç yer değiştirdikten sonra üniversite eğitimine Exeter Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi olarak başladı. Üniversite eğitimini tamamlayınca Londra’ya yerleşti.

Yazarın Diğer Kitapları

İlginizi Çekebilecek Bazı Kitaplar

Metehan Anaç

Founder of Lectopus

Akdeniz Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun oldu. Anaçlar Tarım şirketi olarak Antalya başta olmak üzere tüm Türkiye’de tarımın çeşitli alanlarında bulunmaktadır. Aynı zamanda “Lectopus: Kitap İnceleme Platformu” kurucusudur.

veya.

Çünkü.

Çünkü.

Bundan Böyle

Nedeniyle

veya.

Bu Yüzden.

Çünkü.

veya.

Çünkü.

Çünkü.

Bundan Böyle

Nedeniyle

veya.

Bu Yüzden.

Çünkü.

veya.

Çünkü.

Çünkü.

Bundan Böyle

veya.

Çünkü.

Çünkü.

Bundan Böyle

Nedeniyle

veya.

Bu Yüzden.

Çünkü.

Nedeniyle

veya.

Bu Yüzden.

Çünkü.