Vahşetin Çağrısı

Vahşetin Çağrısı

Vahşetin Çağrısı

Kitap Künyesi

Yazar

Jack London

Yayınevi

Türkiye İş Bankası

Kültür Yayınları

Kitabın Türü

Hikaye

Sayfa Sayısı

108

Vahşetin Çağrısı Kitap İncelemesi

Merhaba, uzun bir aradan sonra tekrar buradayım ve düzenli paylaşımlarımıza devam etmek istiyoruz. Bugün sizlerle geçtiğimiz sene okuduğum ve incelemesini de o zaman yazdığım Vahşetin Çağrısı kitabını paylaşmak istiyorum. Bu inceleme aynı zamanda Jack London konsept tasarımımızın da sonuna geldiğimiz anlamına geliyor. Lafı fazla uzatmadan Vahşetin Çağrısı kitabının incelemesine geçmek istiyorum.

Vahşetin Çağrısı, Jack London’ın en ünlü eserleri arasında yerini almıştır. Roman, yarı kurt ve yarı köpek olan Buck’nin kuzey yarım kürede geçen hayat mücadelesini yalın bir dille anlatır. Kaliforniya’da lüks bir evde mutlu bir hayat sürerken bir hırsızlık sonucu çalınarak Alaska’ya satılan Buck, yük çeken köpekler arasında yaşamaya başlar. Hayatının zorluklarına uyum sağlamakta zorluk çeken Buck, doğaya uyum sağlamaya ve yaratılış gereği vermesi gereken sınavları geçmeye çalışır.

Kitaba Dair

Jack London, Buck’nin edindiği farklı sahipler ile karakterindeki değişimleri doğal bir şekilde okuyucuya aktarmıştır. Bu aktarımı yaparken, doğanın vahşiliği ve gücü üzerine düşündürürken, hayvanlarla insanların ilişkilerini de ustaca ele almıştır. Buck’nin, bir yandan insanlara bir yandan da doğaya karşı mücadelesi okuyucuyu heyecanlandıracaktır.

Kitapta, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi Buck’e verilen muamele dikkat çekmektedir. İnsanların bazıları onu sevgiyle ve saygıyla tedavi ederken, diğerleri ise ona acımasızca davranır. Bu davranışların Bucky’nin ruhu üzerindeki etkisi ise okumaya değerdir.

Vahşetin Çağrısı, yalın bir anlatımla yazılmış olsa da, güçlü mesajları ile okuyucuyu etkisi altına alan bir kitaptır. Bu nedenle, edebi bir eser arayan okuyucuların mutlaka okuması gereken bir başyapıttır.

Çizgi

Jack London

Jack London gerçek adıyla John Griffith London, 12 Ocak 1876 tarihinde San Francisco’da doğdu. Annesi Flora Wellman müzik öğretmeni, kesin olmamakla beraber babası olduğu düşünülen William Chaney ise astrologdur.

Yazarın Diğer Kitapları

İlginizi Çekebilecek Bazı Kitaplar

Metehan Anaç

Founder of Lectopus

Akdeniz Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun oldu. Anaçlar Tarım şirketi olarak Antalya başta olmak üzere tüm Türkiye’de tarımın çeşitli alanlarında bulunmaktadır. Aynı zamanda “Lectopus: Kitap İnceleme Platformu” kurucusudur.

veya.

Çünkü.

Çünkü.

Bundan Böyle

Nedeniyle

veya.

Bu Yüzden.

Çünkü.

veya.

Çünkü.

Çünkü.

Bundan Böyle

Nedeniyle

veya.

Bu Yüzden.

Çünkü.

veya.

Çünkü.

Çünkü.

Bundan Böyle

veya.

Çünkü.

Çünkü.

Bundan Böyle

Nedeniyle

veya.

Bu Yüzden.

Çünkü.

Nedeniyle

veya.

Bu Yüzden.

Çünkü.